[ad_1]

3 هزار دانش آموز البرزی غربالگری ژنتیک شدند

فرشید علیزاده روز یکشنبه در افزود و گو با ایرنا افزود: طرح غربالگری ژنتیک به منظور آگاه سازی و پیشگیری از معلولیت ها در مدارس دخترانه این استان اجرا شد.
ایشان اظهار کرد: این طرح در پی انعقاد تفاهم نامه بین ادارات کل آموزش و پرورش و بهزیستی البرز در مدارس دخترانه دوره دوم متوسطه اجرایی شده است.
ایشان بیان کرد: دانش آموزان 12 مدرسه دخترانه دوره دوم متوسطه البرز در قالب این طرح تحت پوشش برنامه های آموزشی – مشاوره ای ژنتیک قرار گرفتند.
ایشان در ادامه به نقش مهم آگاهی بخشی ژنتیک در پیشگیری از معلولیت ها در جامعه پرداخت و یادآور شد: این مدارس به عنوان پایلوت در البرز برگزیده شدند تا بستر خدمات دهی آموزشی – مشاوره ای ژنتیکی در این بخش نسبت به سایر دانش آموزان دختر دوره دوم متوسطه نیز در مدارس دیگر فراهم آید.
معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش البرز یادآور شد: دانش آموزان و اولیاء در قالب این طرح با توصیه های پیش از ازدواج ، پیشگیری از نابینایی، ناشنوایی، بیماری های استخوانی و نقش مهم مشاوره ژنتیکی آشنا شدند.
علیزاده توجه افراد جامعه به اقدامات پیشگیرانه در رفتار ها و تصمیم گیری های پر خطر از جمله ازدواج های فامیلی را ضروری دانست و بیان کرد: آموزش و پرورش به عنوان مهمترین نهاد تعلیم و تربیت در کشور می کوشد تا دامنه دانش تخصصی دانش آموزان و والدین در زمینه ژنتیک و نقش مهم مشاوره ژنتیک در پیشگیری از معلولیت ها در جامعه ارتقاء یابد.
ایشان تصریح کرد: نشست های آموزشی- مشاوره ای برای دانش آموزان و اولیاء برگزار کردیم تا میزان حساسیت جامعه هدف به طرح غربالگری در آموزش و پرورش افزایش یابد.
علیزاده افزود: اجرای این طرح نقش بسزایی در افزایش …

اخبار پیشنهادی:

3 هزار دانش آموز البرزی غربالگری ژنتیک شدند

[ad_2]

Source link

It's only fair to share...Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *