[ad_1]

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با بیان اینکه در دولت یازدهم حدود 24 هزار کلاس درس به مجموعه آموزش و پرورش کشور اضافه شد، افزود: در حال حاضر در کشور 26 هزار کلاس درس در دست احداث است.

به اعلام ایسنا،  محمد تقی نظرپور در آیین افتتاح 51 پروژه عمرانی، رفاهی و آموزشی آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، با بیان اینکه برای توسعه  یک منطقه باید بستر آموزش و پرورش و فضای کاربردی مدارس در کشور گسترش یابد، اظهار کرد: فضایی که برای توسعه  علم و تعلیم کودکان این مرز و بوم ساخته می شود باید بانشاط و مقاوم باشد و وقوع حوادث غیرمترقبه‌ای مانند زلزله، موجب نگرانی و هراس کودکان در فضای آموزشی نشود.

ایشان با اشاره به اینکه ساخت فضاهای آموزشی مانند مدارس بعد از انقلاب نسبت به فضاهای دیگر در وضعیت مناسبی قرار گرفته اند، افزود: فضاهای آموزشی در کشور باید فضاهای مناسب و سالم برای تعلیم و تربیت کودکان این مرز و بوم شده و نشاط و شادابی آنها را تضمین کند طوری که دانش آموزان کشور بدون هیچ دغدغه ای تحصیل کنند.

ایشان با بیان اینکه در دولت یازدهم حدود 24 هزار کلاس درس به مجموعه ی آموزش و پرورش کشور اضافه شده است، اعلام کرد: در حال حاضر در کشور  26 هزار کلاس درس در دست احداث است ولی متاسفانه اعتبارات کافی برای توسعه و نوسازی مدارس کشور اختصاص داده نمی شود.  

نظرپور اظهار کرد: با همت مضاعف دولت تدبیر و امید در روزهای آتی دیگر فضای آموزشی نا امن در کشور وجود نخواهد داشت.

ایشان با اشاره به اینکه در دولت تدبیر و امید  107 هزار کلاس درس توسط خیرین ساخته شده است، افزود: خیرین از ابتدای انقلاب تا کنون متولی  20 درصد فضاهای آموزشی کشور بوده اند و براساس آمارها، در سال جاری این روند نزدیک به 50 درصد رشد داشته است که باید در این راستا از تمامی خیرین قدردانی کنیم و تکریم از خیرین را جزو وظایف اصلی دولت مردان قرار دهیم.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در خاتمه با بیان اینکه اگر بخواهیم فضاهای آموزشی ماندگار تر شوند باید نسبت به نگهداری و مقاوم سازی این فضاها اهتمام جدی بورزیم، تاکید کرد: اگر به تعمیرات جزئی فضاهای آموزشی توجه ویژه شود نیازی به تعمیرات اساسی نخواهد بود، باید فرهنگ نگهداری از فضاهای آموزشی در بین دانش آموزان و مدیران کشور نهادینه شود تا فضایی مناسب برای آموزش عموم ایجاد شود.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

It's only fair to share...Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *