[ad_1]

181 هزار دانش آموز عشایردر سراسر کشور مشغول تحصیل هستند

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه 181 هزار دانش آموز عشایردر سراسر کشور مشغول تحصیل هستند، بیان کرد: از وزیر آموزش و پرورش درخواست داریم به واسطه زحمات زیاد معلمان عشایر، سختی کار به این قشر کم توقع تعلق گیرد.
به گفته گروه اجتماعی خبرگزاری آنا از روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، رضوان حکیم زاده در افتتاحیه اردوی دانش آموزان عشایر بخش دختران، اظهار کرد: در حال حاضر 6 هزار و 100 عشایر در کشور داریم و 12 هزار و 105 کلاس درس همراه با بیش از 181 هزار دانش آموز در آموزش وپرورش در حال بهره گیری از خدمات آموزشی هستند.
معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش افزود: 16 هزار 968 نفر نیروی انسانی در بخش عشایر خدمت رسانی می کنند که در فضاهایی همانند چادر، کانکس و کپر مشغول فعالیت هستند.
ایشان عنوان کرد: در اردوها بیش از 573 دانش آموز، 44 مربی و 22 همراه مربی از تمامی مقاطع تحصیلی شرکت کرده اند.
حکیم زاده با بیان اینکه دانش آموزان همگی زیارت اولی هستند، خاطر نشان کرد: آموزش و پرورش عشایر با نام بنیان گذار خود، استاد بهمن بیگی گره خورده است.
معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش افزود: در نظر داریم طرح فرهنگی با اعطای مدال «بهمن بیگی» به زحمت کشان عرصه آموزش عشایر اعطا شود.
ایشان با اشاره به اینکه در برنامه ششم توسعه 137 میلیارد تومان بودجه به بخش عشایر اختصاص داده شده است، بیان کرد: از وزیر آموزش و پرورش درخواست داریم به واسطه زحمات زیاد معلمان عشایر، سختی کار به این قشر کم توقع تعلق گیرد.

اخبار پیشنهادی:

181 هزار دانش آموز عشایردر سراسر کشور مشغول تحصیل هستند

[ad_2]

Source link

It's only fair to share...Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *