[ad_1]

۴۰ هزار کلاس درس درخوزستان/ سرانه یک میلیاردی یک میلیون دانش آموز

به گفته خبرنگار مهر ، محمد تقی زاده عصر شنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش خوزستان در سالن جلسات استاندار اظهار کرد: اولین دستور کار جلسه پروژه مهر و بازگشایی مدارس است؛ این پروژه چهار کارگروه ساماندهی و ثبت نام، تعمیر و تجهیز مدارس، فرهنگ سازی و تبلیغات در مدارس و جامعه و همچنین نظارت و ارزیابی را دارد.
ایشان افزود: آب، برق، سرویس های بهداشتی، وسایل برودتی، وسایل ورزشی و یا میز و نیمکت کدام باید اولویت ما در آموزش و پرورش باشد.
مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان با اعلام این خبر که ۴۰ هزار کلاس درس در خوزستان داریم، انتقاد کرد: اگر سالانه فقط یک میز و نیمکت از این کلاس ها بیرون بیاید و هزینه حداقلی هر کدام ۱۰۰ هزار تومان باشد سرجمع به هشت میلیارد تومان اعتبار برای برگشت این دو قلم تجهیزات نیاز داریم.
تقی زاده بیان کرد: سال گذشته تنها ۲۰ میلیارد تومان اعتبار برای ساخت و ساز به استان اختصاص دادند و برای یک میلیون دانش آموز خوزستانی تنها یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان اعتبار ابلاغ شد.
ایشان در پایان افزود: دومین دستور کار جلسه نیز مسئله سوادآموزی است که گفته آن توسط مدیر اداره سوادآموزی ارائه می شود.
رئیس اداره سوادآموزی آموزش و پرورش خوزستان نیز در این جلسه عنوان کرد: مأموریت ما شناسایی، جذب و آموزش بزرگسالان بی سواد ۱۰ تا ۴۹ ساله است؛ جمعیت کشور ۷۹ میلیون و ۹۲۶ هزار و ۲۷۰ نفر در سرشماری سال ۹۰ بوده و جمعیت استان خوزستان نیز چهار میلیون و ۷۱۰ هزار و ۵۰۹ نفر بود.
موسی شیخی ادامه داد: متوسط نرخ رشد جمعیت بیشتر در خراسان جنوبی با ۳.۲درصد، بوشهر ۲.۴۱ و هرمزگان ۲.۳۹ درصد است و کمترین نرخ خراسان شمالی با منفی ۱۱ و همدان با منفی ۰.۳۳ دارد.
ایشان …

اخبار پیشنهادی:

۴۰ هزار کلاس درس درخوزستان/ سرانه یک میلیاردی یک میلیون دانش آموز

[ad_2]

Source link

It's only fair to share...Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *