[ad_1]

دریافت خبر : سه‌شنبه 03 مرداد 1396 ساعت 10:13

چشم امید عربستان به دانش آموزان تاجیک؛ احداث 8 مدرسه در دستور کار

به گفته خبرنگار خبرگزاری فارس در دوشنبه ، «عاصم کریم زاده» مدیر بخش آموزش و پرورش استان «سغد» تاجیکستان امروز در نشست مطبوعاتی افزود: با سرمایه گذاری عربستان سعودی در استان «سغد» 8 مدرسه متوسطه ساخته خواهد شد.
ایشان در این زمینه افزود: عربستان سعودی و دولت تاجیکستان در مورد احداث ساختمان این مدارس به توافق رسیدند و در سال آتی ساخت ساختمان آنها شروع خواهد شد.
کریم زاده افزود: عربستان در روستای «انزاب» ناحیه «عینی» یک مدرسه با خوابگاه برای دانش آموزان، در «یغناب» و در روستای «هزارچشمه» ناجیه «دیوشتیچ» این استان نیز مدرسه ای برای 640 دانش آموز و همچنین در روستای «خیشیکت» این ناحیه 8 کلاس و در منطقه «زرحلال» شهر «استروشن» برای 240 دانش آموز مدرسه احداث می کند.
این مسئول بخش آموزش و پرورش استان سغد در ادامه تصریح کرد: وزارت آموزش و پرورش تاجیکستان برای جلب سرمایه از بانک توسعه اسلامی نیز برای احداث ده ها مدرسه، از جمله حدود 50 مؤسسه آموزشی در استان سغد افزود وگو کردند.
قبل از این عربستان سعودی در بازسازی کاخ فرهنگ شهر «گلستان» استان سغد سرمایه گذاری کرده بود.
در حال حاضر در این استان 924 موسسه آموزشی فعالیت می کنند که در آنها حدود 500 هزار دانش آموز به تحصیل علم مشغول می باشند.
آسیای مرکزی و تاجیکستان که اکنون به عنوان یکی از مناطق دارای استعداد جذب جریان افراط از آن نام برده می شود، طی چند سال اخیر، به شدت مورد توجه کشورهای عربی حوزه خلیج فارس به خصوص عربستان سعودی قرار گرفته است.
«ریاض» از حامیان عمده گروه های سلفی و تکفیری در منطقه است و هیچ کمکی را بدون در نظر گرفتن اهداف بلندمدت از جمله گسترش تفکر وهابی در اختیار هیچ کشوری …

اخبار پیشنهادی:

چشم امید عربستان به دانش آموزان تاجیک؛ احداث 8 مدرسه در دستور کار

[ad_2]

Source link

It's only fair to share...Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *