[ad_1]

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش افزود: نامه‌ای تهیه شده و خواسته‌ایم مطالبه بر حق معلمان عشایری که پرداخت حق کوچ‌گردی است، پیگیری شود.

به اعلام ایسنا، رضوان حکیم‌زاده در مراسم افتتاحیه اردوی دانش‌آموزان پسر عشایر کشور که در اردوگاه ثامن‌الحجج مشهد برگزار شد، با اشاره به اینکه من هم دانش‌آموز روستایی بودم و افتخار می‌کنم که روستایی هستم، افزود: از هنگامی که در این سمت منصوب شدم بیش از هر قسمت دیگر به مناطق عشایری مسافرت و در این مناطق حضور پیدا کردم و از نزدیک شاهد بوده‌ام که معلمین عشایر چقدر زحمت می‌کشند و سختی کار آنان را درک کرده‌ام.

او ادامه داد: نمی‌شود از عشایر صحبت کرد و از محمد بهمن بیگی یاد نکرد، مرد بزرگی که آموزش و پرورش عشایر را بنیان‌گذاری کرد و نتیجه زحمات ایشان این شد که بدون اینکه سبک زندگی مردم عشایر را تغییر دهیم، آموزش را به جمع آنان ببریم.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش اظهار کرد: از معلمان عشایر تقاضا می‌کنیم تجارب خود را به ما منتقل کنند و ببینیم که  فرصت‌های یاددهی و یادگیری متناسب با محیط عشایری چگونه باید باشد، اگر سعی می کنیم مدل شهری خود را به آموزش و پرورش عشایر منتقل کنیم این موضوع جای اصلاح دارد.

حکیم‌زاده با اشاره به اینکه در آموزش و پرورش ابتدایی بر دو ارزش محوری تکیه می‌کنیم، افزود: یکی از این ارزش‌ها فرصت‌های برابر یاددهی و یادگیری است که امیدوار هستیم بتوانیم این موضوع و نه صرفا دسترسی به آموزش را فراهم کنیم. حضور شما دانش‌آموزان ما را دلگرم می‌کند که توانسته‌ایم اندکی در این مسیر گام برداریم هرچند باید گام‌های بیشتری برداشته شود.

او ازود: ارزش محوری دوم، پذیرش چند فرهنگی و احترام به تنوع اقوام ایرانی است. این موضوع یک فرصت است. حضور شما دانش‌آموزان در کنار هم نشان دهنده تنوع فرهنگی ایران عزیز است که آن را به رسمیت می‌شناسیم.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: دانش‌آموزان عشایر هر کجا که هستید سربلند به خود افتخار کنید. ما همه مدیون شما هستیم. هر کاری که انجام می‌دهیم هیچ منتی به عنوان دولت و کارگزاران بر شما نداریم و هرآنچه انجام می‌دهیم کمترین وظیفه‌ای است که در قبال شما داریم.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

It's only fair to share...Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *