[ad_1]

دریافت خبر : جمعه 16 تیر 1396 ساعت 10:49

واکنش عضو کمیسیون آموزش مجلس به تجمعات معلمان آزاد و نهضتی ها/ آموزش و پرورش توان ساماندهی نیروهای سرگردان خود را ندارد

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نیروهای نهضتی ، حق التحریسها، معلمان آزاد و… همه یک درخواست مشخص دارند، افزود: آموزش و پرورش قدرت ساماندهی نیروهای سرگردان خود را ندارد.
به گفته اخبار دریافتی یلنا سیدجواد ابطحی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی به اعتراضات اخیر نیروهای غیررسمی آموزش و پرورش واکنش نشان داد.
سیدمحمد جواد ابطحی با اشاره به اعتراض معلمان آزاد آموزش و پرورش مبنی بر عدم بهره مندی از حق بیمه و حداقل دستمزد مصوب شورای عالی کار، افزود: ساماندهی نیروهای آموزش و پرورش مسئله مهمی است که باید برای آن فکری کرد چراکه این وزارتخانه با وجود آنکه هر سال از طریق آزمون به جذب نیروهای جدید اقدام می کند مملو از نیروهای سرگردانی است که سراب استخدام را در سر می پرورانند.
نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نهضتی ها، آموزش یاران، مربیان بهداشت، حق التحریرها و معلمان آزاد همه یک درخواست مشخص دارند که آموزش و پرورش قدرت تغییر شرایط ندارد، افزود: بسیاری از مدارس غیردولتی توان بیمه این معلمان را نداشته ضمن آنکه ساعت کاری اکثر آن ها از میزان استاندارد بسیار پایین تر است.
ایشان اضافه کرد: این مدارس باید قوانین خاص داشته باشند مثلا درصدی از بیمه معلمان را متقبل شوند تا امکان بیمه نیز برای آن ها فراهم شود.
ابطحی ادامه داد: کمبود نیرو در یک سری مدارس و شهرها و مازاد آن در یک سری دیگر نشان از نقص در سیستم توزیع نیروها و کلاس بندی ها دارد، هرچند سال ها این مشکل با جذب حق التدریسی ها برطرف شده است اما اکنون این افراد چندین سال معلمی کرده اند به دنبال احقاق حقوق از دست رفته خود با فشار …

اخبار پیشنهادی:

واکنش عضو کمیسیون آموزش مجلس به تجمعات معلمان آزاد و نهضتی ها/ آموزش و پرورش توان ساماندهی نیروهای سرگردان خود را ندارد

[ad_2]

Source link

It's only fair to share...Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *