[ad_1]

نماینده مردم بوشهر در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: اگرچه نقش همه وزارتخانه‌ها در توسعه همه جانبه کشور با اهمیت است، اما در حقیقت نقش وزارت آموزش و پرورش به عنوان کارخانه انسان ساز کشور از اهمیت بی‌بدیلی برخوردار است.

به اعلام ایسنا، عبدالحمید خدری طی نطق پایان دستور خود در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه) مجلس شورای اسلامی افزود: ضرورت پرداختن ارتقاء کیفیت آموزشی در مقاطع مختلف تحصیلی حل مشکلات جمع عظیمی از معلمان و مربیان حق التدریسی که سالیان مدیدی است به رغم محروم بودن از شرایط مساعد خدمت تمام همت خویش را بر طبق اخلاص ارزانی داشته‌اند، از تکالیف و اولویت‌های این وزارتخانه است.

او در خصوص تغییر فرمانده انتظامی استان بوشهر افزود: ضمن تشکر از نیروهای امنیتی جهت برقراری امنیت مراتب گلایه شدید خود را از سردار اشتری فرمانده نیروی انتظامی به دلیل جابجایی فرمانده انتظامی استان بوشهر اعلام می کنم. در حالی که مجمع نمایندگان استان، استاندار و ائمه جمعه اتفاق گزینه بومی را که حساسیت‌های استان را به خوبی می‌داند و شرایط منطقه را می‌شناسد، بر گزینه‌های دیگر، مناسب‌تر می‌دانند حداقل انتظار این بود در فرآیند انتخاب رئیس جدید اعلام داده می‌شد و توصیه می‌کنم در تصمیم اتخاذ شده تجدید نظر شود.

او در ادامه و خطاب به مسئولین افزود: همه کشور از مواهب و مزایای بوشهر استفاده می‌کنند، اما انتظار مردم این است که سهمشان از صنایع عظیم چیزی جز استشمام بوی تند گاز و دود حاصل از سوختن مواد هیدروکربن باشد و حقشان چیزی بیش از باران‌های اسیدی است که غیر از نابودی پوشش گیاهی منطقه آلودگی مرگبار آب و خاک را هم همراه دارد.

خدری ادامه داد: کافی است از ساکنان منطقه پارس جنوبی و مناطق نزدیک آن باشید و به یکی از مراکز انتقال خون مراجعه کنید. آیا رواست و با عدالت و انصاف و وجدان سازگاری دارد که مصائب و گرفتاری‌های پارس جنوبی از آن ما باشد و مواهب آن به دیگران برسد؟ البته ما هم قبول داریم که صنایع و تاسیسات ملی است و به همه ملت ایران تعلق دارد، اما سوال این است که آیا مردم استان بوشهر جزو ملت ایران نیستند؟

او افزود: خواسته ما این است که در تقسیم مواهب استان بوشهر ما را هم جزء مردم ملت ایران بدانید و آیا رواست جوانان منطقه ما به جای آنکه وزش نسیم امید و تلاش را احساس کنند، بوی ذرات معلق را احساس کنند؟ قابل تحمل نیست این استان کوچک با این همه سرمایه خدادادی موجب بی مهری و کم لطفی قرار گیرد و در محرومیت دست و پا بزند و آمار بیکاری در این استان بالا باشد و سواحل زیبای استان بوشهر با یک توجه ویژه ضمن ایجاد اشتغال می‌تواند باعث توسعه گردشگری شود.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

It's only fair to share...Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *