[ad_1]

مجوز موقت برای پیش دبستانی ها
مدیرکل پیش دبستانی وزارت آموزش و پرورش افزود: برای تمامی متقاضیان مهدکودک و پیش دبستانی ها مجوز صادر شده و برای برخی از آنان به دلیل پایین بودن سن، مجوز موقت صادر شده است.

به اعلام جام جم آنلاین به نقل از مهر، رخساره فضلی در واکنش به محدودیت ثبت نام پیش دبستانی ها افزود: وقتی نام مدرسه ای مطرح می شود، گرایش خانواده ها نیز بیشتر می شود و متقاضی زیاد می شود و آن مدرسه نمی تواند، تقاضاها را پاسخ دهد لذا ظرفیت این مدارس تکمیل می شود.
فضلی افزود: متاسفانه این یک معضل فرهنگی است. باید مطالبات اجتماعی جدید ایجاد کنیم تا کودکان در پیش دبستانی ها آموزش رسمی ببینند.
او تاکید کرد: دوره پیش دبستانی دوره رسمی نظام تعلیم و تربیت کشور است اما اجباری نیست و برخورد قانونی نمی شود.
فضلی افزود: وزارت آموزش و پرورش تنها به دوره های پیش دبستانی نظارت دارد که از این وزارتخانه مجوز دریافت کرده باشند. اگر والدین، کودک خود را به جایی دیگر سپردند از ما به عنوان وزارت آموزش و پرورش انتظاری نداشته باشند.
او افزود: دانش آموزان کلاس اول امسال، نوآموزان سال گذشته هستند. اگر قرار باشد در پیش دبستان چیزی آموزش ببینند که با کلاس اول تعارض و تناقض داشته باشد از شروع راه کودکان با مشکل رو به رو می شوند.
مدیرکل پیش دبستانی وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: کودکان جزو سرمایه خانواده ها هستند و آنان حاضرند هر نوع سرمایه گذاری کنند. چون اینگونه است باید درست بر روی آنان سرمایه گذاری کنند.
فضلی با اشاره به اینکه هنوز آمار دقیق نوآموزان اعلام نشده است، یادآور شد: پیش بینی می شود امسال بیش از ۹۰۰ هزار نوآموز در پیش دبستانی ها ثبت نام کنند که تعداد ۲۰۰ هزار نو آموز در پیش دبستانی های مناطق دو زبانه هستند
او درباره صدور مجوز پیش دبستانی توضیح داد: تمامی موسسان مهد کودک که متقاضی دریافت مجوز بودند، این مجوز را دریافت کرده اند. موارد خاصی هم …

  مجوز موقت برای پیش دبستانی ها

  مجوز موقت برای پیش دبستانی ها

  [ad_2]

  مرجع خبر

  It's only fair to share...Share on Facebook
  Facebook
  Share on Google+
  Google+
  Pin on Pinterest
  Pinterest
  Tweet about this on Twitter
  Twitter
  Share on LinkedIn
  Linkedin

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *