[ad_1]

مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش افزود: فعالیت‌های قرآن، عترت و نماز، پیشانی فعالیت‌های وزارت آموزش و پرورش هستند.

به اعلام ایسنا، محمدرضا مسیب‌زاده در آئین افتتاحیه سی و پنجمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش‌آموزان برگزیده دختر سراسر کشور در اردبیل با بیان اینکه در وزارت آموزش و پرورش پیرامون ارزش‌های متعالی تلاش می‌کنیم و خودمان را هر چه بیشتر به این آموزه‌ها نزدیک می‌کنیم، افزود: در مجموعه وزارت آموزش و پرورش بر این اصل معتقدیم که در بخش قرآن، عترت و نماز باید برای دختران نیز سرمایه‌گذاری کنیم؛ چراکه دختران نیمی از جامعه را تشکیل می‌دهند.

ایشان با بیان اینکه سرمایه‌گذاری براری دختران سود مضاعف دارد؛ چراکه دختران امروز مادران فردا هستند، افزود: فعالیت‌های قرآن، عترت و نماز، پیشانی فعالیت‌های وزارت آموزش و پرورش هستند.

مسیب‌زاده با تاکید بر اینکه سند تحول بنیادین اولین ساحت تربیت را ساحت اعتقادی مطرح کرده است، تصریح کرد: باید در جهت عملیاتی کردن این ساحت تلاش بیشتر کنیم.

مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه هنوز در شان قرآن آنطور که باید و شاید نتوانسته‌ایم عمل کنیم، افزود: فعالیت‌های مختلفی در وزارت آموزش و پرورش برای دانش‌آموزان پیش‌بینی شده است.

ایشان با بیان اینکه دانش‌آموزان قرآنی سفیران ارزشمندی پیرامون قرآن و عترت هستند، افزود: در این مسابقات 32 استان در کنار یک استان از عزیزان روشندل در کنار هم هستند که هر کسی تلاش بیشتر کند، به همان اندازه ثمر خواهد دید، ولی مسابقه صرفا 10 دقیقه بوده و مهم دوستی و رفاقت میان افراد شرکت کننده است.

مسیب‌زاده با بیان اینکه 33 نفر شرکت‌کننده در هر پایه و رشته وجود دارد که 5 نفر منتخب خواهد شد، افزود: در بخش قرآن بحث محوری حفظ قرآن وجود دارد که در همین راستا طرح نور و نور باران در حال برگزاری است.

مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: در حوزه نماز شعار ما «حضور در نماز جماعت از دبیر تا وزیر» است و این شعار را به عنوان اصل قرار داده‌ایم و در همین راستا طرح مبین از دوسال گذشته در حال اجراست.

ایشان با بیان اینکه در حوزه عترت طرح امام‌شناسی و مصباح‌الهدی دنبال شده و در همین راستا چهار میلیون کتاب توزیع شده است، تصریح کرد: در حوزه توانمندسازی نیروی انسانی نیز آموزه‌های مختلفی برای مدیران، مربیان و داوران مسابقات انجام شده است.

مسیب‌زاده تاکید کرد: آموزش و پرورش با تمام وجود در جهت منویات مقام معظم رهبری و سیاست‌های دولت تدبیر و امید حرکت می‌کند.


انتهای پیام

[ad_2]

Source link

It's only fair to share...Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *