[ad_1]

معاون وزیرآموزش و پرورش افزود: مشکلات موجود در نظام آموزشی نیازمند اجرای کامل سند تحول بنیادین است.

به گفته ایسنا، حجت الاسلام بهرام محمدیان در همایش آموزگاران، دبیران و هنرآموزان استان اظهار کرد: باتوجه به اینکه آموزش و پرورش کشور عاریتی است، بنابراین رفع مشکلات موجود نظام آموزشی منوط به اجرای کامل سند تحول بنیادین است.

او ادامه داد: منظور از نظام عاریتی این است که برخی از گیاهان را از سایر کشورها وارد کرده ایم سبز می شود اما محصول با کیفیت نخواهند داد زیرا با این شرایط آب و هوایی سازگار نیستند.

محمدیان افزود: با توجه به اینکه نوع تفکر در آموزش و پرورش تقلیدی بوده و در همه حوزه ها دچار مشکل شده ایم، بنابراین به این نتیجه رسیده ایم که باید سند تحول آموزش و پرورش تدوین شود.

او با تاکید بر اینکه اگر سند تحول بنیادین آموزش و پرورش در همه ابعاد اجرا شود سند کارآمدی خواهد بود، افزود: با توجه به اینکه پدر، مادر و معلمان و مسئولان از کودکان و نوجوانان کنونی راضی نیستند، این مهم نشانگر این است که آموزش و پرورش موفقی نداشته ایم.

محمدیان عنوان کرد: هنگامی که مسئولان از کنار مدارس می گذرند، در برخی از موارد می گویند چرا کودکان اینگونه تربیت شده اند، بنابراین در قسمتی از کار مشکل وجود دارد.

محمدیان یادآورشد: در این راستا مطالعات لازم انجام شد که مبانی نظری در خصوص مولفه های تعلیم و تربیت نوشته شده است.

او با بیان اینکه سند تحول آموزش و پرورش مبتنی بر نیاز کشور است، افزود: هدف از تدوین برنامه درس ملی این است که دانش آموزان بعد از تحصیل به مرحله‌ای از حیات طیبه برسیم.

محمدیان اظهار کرد: هم اکنون همسوسازی با برنامه درس ملی داریم که در زمان اجرا نواقص برطرف خواهدشد.

او با اشاره به اینکه جز فرهنگیان کسی آموزش و پرورش را درک نخواهدکرد، افزود:دانشگاه و غیردانشگاه می توانند به این حوزه کمک کنند.

محمدیان با اشاره به نظرات معلمان در خصوص سنگین بودن محتوای کتاب ها و کاهش ساعات تدریس، افزود: با توجه به اینکه هم اکنون برخی از ساعات رسمی کلاس ها به حل مسئله هایی برای تیزهوشان صرف می شود، این در حالیست که در کتاب درسی پیش بینی کتاب های کمک آموزشی نشده بود.


انتهای پیام

[ad_2]

Source link

It's only fair to share...Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *