پس از گمانه زنی ها و بحث های فراوان در زمینه حذف کنکور  ، طبق شنیده ها ، وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری کشور ، پاسخ این سوال را به آموزش و پرورش واگذار کرده است !

اخیرا منصور غلامی وزیر محترم علوم ، تحقیقات و فناوری کشور در پاسخ به سوالی که در مورد زمان دقیق حذف کنکور از نظام آموزشی کشور مطرح شده بود ، به این نکته اشاره کرد که این موضوع یعنی حذف کنکور باید از سازمان آموزش و پرورش آغاز شود !

وی همچنین به این موضوع اشاره کرد که موضوع حذف کنکور با وزیر آموزش و پرورش مطرح شده است و در دست بررسی می باشد . غلامی با تأکید بر نقش مهم و اساسی آموزش و پرورش در از بین رفتن کنکور از نظام آموزشی کشور خاطرنشان کرد که برای حذف کنکور باید زیرساخت های لازم و سنجش های میزان تراز علمی دانش آموزان در مدارس ایجاد شود و بر پایه آن به جذب دانشجو پرداخته شود .

غلامی در این خصوص گفت: «توسعه کیفی آموزش عالی به دو صورت انجام می‌شود، کیفی‌سازی آموزش‌ها و تقویت زیرساخت‌های پژوهشی؛ باید برون‌دادهای علمی در دانش‌آموختگان ما خود را نشان دهد و این مهم از طریق بازنگری در سرفصل‌ها، ماموریت‌گرا کردن دانشگاه‌ها انجام می‌شود.»

It's only fair to share...Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *