[ad_1]

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش وپرورش به تخصیص ۱۳۷ میلیارد تومان به بخش عشایر در برنامه ششم توسعه اشاره کرد و افزود: بیش از 181 هزار دانش آموز عشایر در 12 هزار و 105 کلاس درس تحت پوشش قرار دارند.

به گفته ایسنا و به نقل از مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، رضوان حکیم زاده در افتتاحیه اردوی دانش آموزان عشایر بخش دختران اظهار کرد:  در حال حاضر 6100  عشایر در کشور داریم و 12 هزار و 105 کلاس درس همراه با بیش از 181 هزار دانش آموز در آموزش وپرورش در حال بهره گیری از خدمات آموزشی هستند.

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش وپرورش افزود: 16 هزار 968 نفر نیروی انسانی در بخش عشایر خدمت رسانی می کنند که در فضاهایی همانند چادر، کانکس وکپر مشغول فعالیت هستند.

ایشان عنوان کرد: در اردوها بیش از 573 دانش آموز، 44 مربی و 22 همراه مربی از تمامی مقاطع تحصیلی شرکت کرده اند.

حکیم زاده با بیان این که دانش آموزان همگی زیارت اولی هستند، خاطر نشان کرد: آموزش وپرورش عشایر با نام  بنیان گذار خود، استاد بهمن بیگی گره خورده است  که تلاش کرد بدون تغییر سبک زندگی آموزش و تعلیم را به دل عشایر ببرد.

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش وپرورش افزود: در نظر داریم طرح فرهنگی با اعطای مدال”بهمن بیگی” از زحمت کشان عرصه آموزش عشایرتشکر کنیم.

ایشان با اشاره به این که در برنامه ششم توسعه 137 میلیارد تومان بودجه به بخش عشایر اختصاص داده شده است، بیان کرد: از وزیر آموزش وپرورش درخواست داریم به واسطه زحمات زیاد معلمان عشایر، سختی کار به این قشر کم توقع تعلق گیرد.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

It's only fair to share...Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *