[ad_1]

توضیح معاون آموزشی دانشگاه فرهنگیان از روند دوره های مهارت آموزی معلمان

معاون آموزشی دانشگاه فرهنگیان افزود: طی سال گذشته و. امسال ۵۰هزار خروجی از دانشگاه داریم که کمتر از ۲۵هزار نفر جایگزین آنها می شوند.
به گفته خبر فوری و به نقل از ایسنا، نعمت اله موسی پور با اشاره به ظرفیت و امکانات دانشگاه فرهنگیان برای برگزاری دوره های مهارت آموزی یکساله پذیرفته شدگان آزمون استخدامی آموزش و پرورش که آبان سال گذشته برگزار شد اظهار کرد: از ابتدا برای پذیرش ۱۵ هزار ورودی از محل آزمون استخدامی تدارک دیده بودیم.
او افزود: در مجموع امسال و سال گذشته حدود ۴۰ هزار نفر از دانشجومعلمان پیوسته و بیش از ۱۰ نفر از دانشجو معلمان ناپیوسته ما فارغ التحصیل می شوند و حجم بالایی از دانشگاه خارج و وارد کلاس های درس می شوند.
معاون آموزشی دانشگاه فرهنگیان با بیان اینکه جایگزین آن ۴۰ هزار نفر، حداکثر ۱۷ هزار و ۵۰۰ نفر و جایگزین آن ۱۰ هزار نفر هم کمتر از ۶ هزار نفر خواهند بود عنوان کرد: در مجموع به جای ۵۰ هزار نفری که از دانشگاه خارج می شوند کمتر از ۲۵ هزار نفر وارد خواهند شد.
موسی پور افزود: بنابراین ما از حیث امکانات و شرایط جاریه دانشگاه مشکل خاصی برای پذیرش ورودی های جدید نداریم، اما متاسفانه اکنون زمان اعلام نتایج آزمون استخدامی و شروع کلاس ها مقداری تحت تاثیر اقتضایات آموزش و پرورش قرار گرفته و ناچاریم برنامه عادی را به صورت فشرده برگزار کنیم تا بتوانیم این نیروها را سریعتر وارد کلاس های درس کرده و کمبود معلم را جبران کنیم.
او در پاسخ به اینکه آیا با برگزاری فشرده دوره ها و حضور همزمان پذیرفته شدگان در مدارس، گرفتار افت کیفیت تدریس برای دانش آموزان نخواهیم شد افزود: گروه مهارت آموزان تحصیلات دانشگاهی دارند و در رشته ای …

اخبار پیشنهادی:

توضیح معاون آموزشی دانشگاه فرهنگیان از روند دوره های مهارت آموزی معلمان

[ad_2]

Source link

It's only fair to share...Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *