[ad_1]

توجه به بعد تربیتی دانش آموزان در آموزش و پرورش کمرنگ شده است
فرمانده پایگاه مرصاد حوزه حضرت معصومه(س) سپاه غدیر تبریز با ابراز تاسف از اینکه امروز به مباحث تربیتی در جامعه اهمیتی داده نمی شود، افزود: متاسفانه امروزه بعد تربیتی دانش آموزان در آموزش و پرورش کمرنگ شده است و تنها بعد علمی دانش آموزان مهم و اساسی تلقی می شود.

سارا نصیری در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری بسیج از آذربایجان شرقی، افزود: در خانواده ها نیز مباحث تربیتی فرزندان مغفول مانده و آن چنان که به تغذیه و آموزش علمی آن ها بها داده می شود به بعد تربیتی آن ها توجه نمی شود بر همین اساس حلقه های صالحین از فرصت هایی است که این حلقه گمشده در جامعه را پر می کند.
ایشان در خصوص اهمیت حلقه های صالحین افزود: حلقه های صالحین فرصت خوبی برای مباحث تربیتی است تا نوجوانان با اصول تربیتی در نشستی صمیمی و گفتگو محور به تبادل نظر پرداخته و آشنا شوند.
نصیری حلقه های صالحین را بهانه ای برای پناه آوردن نوجوانان و جوانان به مأمن مساجد عنوان و بیان کرد: در حلقه های صالحین همه ابعاد تربیتی انسان از بعد عبادی تا تفریحی مدنظر مربیان و سرگروه هاست به طوری که خود مترببان نیز در آن مشارکت داشته و در خصوص آن ها به تبادل نظر پرداخته و گفتگو می کنند.
ایشان محور مباحث تربیتی را سبک زندگی، احکام، فرزندداری، همسرداری و ….. نام برد و اضافه کرد: این موضوعات به توجه به نوع حلقه ها متفاوت است و حتی مباحث تفریحی و مسابقات فرهنگی و …. آن ها با یکدیگر و نوع حلقه و طیف آن متفاوت است.
این بانوی بسیجی ادامه داد: در سبک زندگی بحث مدنظر برای حلقه کودکان متناسب با سن آن ها و در حلقه جوانان متناسب با دوره جوانی و در حلقه پیشکسوتان نیز نسبت به افراد آن بیان می شود و حتی مسابقات فرهنگی تفریحی نیز بنا به طیف و سنین و … حلقه ها برگزار می شود.
نصیری به فعالیت شش حلقه در پایگاه مرصاد و مسجد مجرب دره اشاره و اظهارداشت: در این پایگاه دو حلقه نوجوان، یک حلقه جوان، یک حلقه عام، یک حلقه پیشکسوت و یک حلقه میانسال فعالیت دارد.
ایشان برگزاری …

  توجه به بعد تربیتی دانش آموزان در آموزش و پرورش کمرنگ شده است

  توجه به بعد تربیتی دانش آموزان در آموزش و پرورش کمرنگ شده است

  [ad_2]

  مرجع خبر

  It's only fair to share...Share on Facebook
  Facebook
  Share on Google+
  Google+
  Pin on Pinterest
  Pinterest
  Tweet about this on Twitter
  Twitter
  Share on LinkedIn
  Linkedin

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *