[ad_1]

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش از کاهش معاونت‌های این وزارتخانه به پنج معاونت طی یک تا دو ماه آینده خبر داد و افزود: اکنون کارگروهی در همین زمینه تشکیل شده و مشغول بررسی‌های کارشناسی است.

علی الهیار ترکمن در افزود‌وگو با ایسنا، درباره زمان انجام اصلاحات ساختاری در آموزش و پرورش و ادغام معاونت‌ها اظهار کرد: به استناد مصوبه شورای عالی اداری باید همه وزارتخانه‌های کشور اندازه معاونت‌های خود را منطقی کنند.

او افزود: استاندارد موجود، پنج معاونت است. در آموزش و پرورش کارگروهی تشکیل شده و در حال بررسی این موضوع است تا مشخص شود کدام معاونت‌ها و به چه شکلی باید با یکدیگر ادغام شوند و یک بازنگری صورت گیرد.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه نتایج بررسی‌ها را بزودی اعلام می‌کنیم، افزود: هنوز به جمع بندی نهایی نرسیده‌ایم اما تاکید ما و وزیر این است که آموزش ابتدایی باید در هر صورت تقویت شود و جایگاه خوبی داشته باشد.

الهیار در پاسخ به اینکه آیا دو معاونت ابتدایی و متوسطه با یکدیگر ادغام خواهند شد؟ افزود: پیشنهادات مختلفی مطرح است و هنوز به جمع بندی نرسیده‌ایم اما بنا بر این است که این کار اتفاق نیافتد و این دو معاونت ادغام نشوند.

به گفته او، طبق دستور رئیس جمهور این مصوبه شورای عالی اداری باید ظرف یکی دو ماه آینده اجرایی شود.

او در پاسخ به اینکه آیا کاهش نیروی انسانی ستادی نیز  امسال صورت می‌گیرد افزود: با توجه به حجم بالای بازنشستگی در آموزش و پرورش در سال‌های پیش رو، خوشبختانه تراز نیروی انسانی بسیار منطقی خواهد شد.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

It's only fair to share...Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *