[ad_1]

رئیس سازمان مدارس غیردولتی و مشارکتهای مردمی افزود: با تفویض اختیار به استان‌ها و مناطق کشور، امسال شهریه مدارس غیردولتی توسط کارگروه شهریه مناطق صورت می‌گیرد.

به اعلام ایسنا، مجتبی زینی وند در نشست اعضای شورای موسسان شهر تهران اظهارکرد: خوشبختانه امروز نگاه سختگیرانه به مدارس غیر دولتی کمتر و اعتماد به این مدار س بیشتر شده است و همچنین مسوولان نظام هم بر این باورند که استفاده از ظرفیت مردم و مشارکت آنان در آموزش وپرورش به عنوان یک ضرورت اجتناب ناپذیر است.

رئیس سازمان مدارس غیر دولتی و مشارکت‌های مردمی با اشاره به اینکه رشد و توسعه هر کشوری متناسب با رشد آموزش و پرورش آن کشور است افزود: آموزش و پرورش کشور نباید منحصرا وابسته به منابع دولتی باشد بلکه باید از ظرفیت مشارکت مردم استفاده کند.

ایشان ضمن تاکید بر ضرورت مشارکت به عنوان نیاز اصلی کشور به خصوص در آموزش و پرورش افزود: امروزه دیگر منابع طبیعی و معدنی جزو عوامل رشد کشورها نیستند بلکه منابع انسانی، آموزش و مدیریت آن مبانی اصلی توسعه کشور و تولید ثروت و رشد آن محسوب می گردد .

زینی وند به ماهیت تشکیل مدارس غیردولتی در سال های اول انقلاب اشاره کرد و افزود: تاکیدات و حمایت رهبر و بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران که فرمودند مردم را در فرهنگ شرکت دهید، نگاه خردمندانه، تیز بین و اندیشمندانی بود که مهر تایید بر ضررت این مشارکت را رقم زد و امروز آثار این مشارکت بر همگان مشخص گردید .

رئیس سازمان مدارس غیر دولتی و مشارکت های مردمی ادامه داد: جامعه ای می تواند توسعه یافته باشد و قدرت اقتصادی و صنعتی داشته باشد که در تربیت نسلی پویا ،توانمند و خلاق وبا مهارت موفق باشد.

ایشان افزود : محدودیت منابع ، انتظارات روزافزون مردم از آموزش و پرورش و گستردگی وظایف باعث شده که دولت به تنهایی نتواند رسالت سنگین تعلیم وتربیت را در کشور عهده دار شود و مستلزم مشارکت همه اقشار جامعه در آموزش و پرورش است.

زینی وند تصریح کرد : مدارس ومراکز غیر دولتی یکی از مهمترین بسترهای مشارکت اقشار جامعه در آموزش و پرورش و مطمئن ترین و کارساز ترین زیرسیستم در سیستم نظام آموزش و پرورش در کارآمدی و اثربخشی فعالیتهای آموزشی و پرورشی است.

معاون وزیر با اشاره به اینکه سپردن بخشی از وظایف نظام تعلیم وتربیت به موسسان غیردولتی رسالت آنان را در تربیت نسلی توانمند وخداشناس و معتقد سنگین‌تر  می‌کند افزود : رسالت موسسان غیردولتی فقط سرمایه گذاری و راه اندازی فضای آموزشی نیست بلکه سرمایه گذاری در آموزش و تربیت بعنوان یکی از ارکان بنیادی مدیریت در واحدهای آموزشی و اثربخشی فعالیت های آموزشی و پرورشی است.

ایشان با تاکید بر ضرورت کیفیت بخشی در مدارس غیر دولتی توسط موسسان افزود : موسسان به عنوان هدایتگر و راهبر آموزشی وبا نگاه آموزشی سه اصل اساسی حمایت ، هدایت و نظارت را سرلوحه کار خود نمایند.


به اعلام مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزرت آموزش و پرورش، ایشان در خصوص الگوی شهریه مدارس غیردولتی افزود: الگوی شهریه قدم مطلوبی بود که برداشته شد اما کافی نیست و سالانه باید مورد بازنگری قرار گیرد و مطابق با کارگروه شهریه مناطق و طبق تفاهم نامه‌ای با موسس تعیین می‌شود.

زینی وند با اشاره به تعداد انگشت شماری از موسسان مدارس غیردولتی شهر تهران که ملتزم به قانون نیستند افزود : متاسفانه تعداد معدودی از موسسان غیر دولتی که التزام به قانون ندارند باعث شدند که هویت مدارس غیر دولتی کشور بعضا زیر سوال برود که ما موظفیم طبق قانون با آنها برخورد کنیم تا حق دیگر مدارس تضییع نشود.

ایشان با اشاره به تصویب قانون اداره مدارس ومراکز غیر دولتی و آیین نامه های اجرایی آن در کمیسیون های تخصصی دولت افزود: خوشبختانه اساسنامه صندوق حمایت از توسعه مدارس غیردولتی قبل از اینکه بودجه تصویب بشود به تصویب هیات دولت رسید و همچنین اساسنامه سازمان، آئین نامه های اجرایی، استقرار و ماده 12 و … نیز در دستور کار کمیسیون دولت می باشد .

ایشان در پایان ضمن اشاره به اینکه اقدامات مطلوبی در حوزه مدارس آموزش از راه دور به ویژه در جهت کمک به دانش آموزان زلزله زده از طریق آموزش‌های آنلاین وآفلاین صورت گرفته است افزود: امیدواریم با کمک و همراهی شما موسسان بتوانیم گام های موثری برای نظام تعلیم وتربیت کشور برداریم.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

It's only fair to share...Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *