[ad_1]

ورود ۲۰ هزار دانشجو معلم به دانشگاه فرهنگیان، انتقال تجربیات اعضای سازمان جوانان در اردوهای نشاط و امید، ممنوعیت فعالیت شبکه‌های کاریابی برای جذب معلم در مدارس غیردولتی، لزوم مطالبه‌گری از سیاست‌گذاران و نمایندگان در زمینه آسیب‌های اجتماعی و کودک‌آزاری از جمله مهمترین اخبار اجتماعی ایسنا در روز شنبه (۲۱ مرداد ماه) هستند.

به گفته ایسنا، سرویس اخبار اجتماعی امروز ۵۱ را روی خروجی خود قرار داد که مهمترین آنها در ادامه آمده است و متن اصلی از طریق کلیک روی عناوین قابل دسترسی است:

آخرین وضعیت مناطق سیل‌زده شمال شرق/ احتمال افزایش قربانیان

رییس سازمان مدیریت بحران کشور آخرین آمار جانباختگان و مفقودان حادثه سیل در شمال شرق کشور را اعلام و از احتمال افزایش شمار مفقودی‌ها و جانبختگان خبر داد.

اسماعیل نجار درباره آخرین وضعیت امدادرسانی در مناطق سیل‌زده اظهار کرد: بنابر آمارها ۸ نفر در استان خراسان رضوی جان خود را از دست دادند که دو نفرشان در دره‌گز، ۵ نفرشان در کلالک و یک نفرشان در نیشابور فوت کرده‌اند. در استان خراسان شمالی نیز یک تن و در استان گلستان ۴ نفر جان خود را از دست داده‌اند که البته دونفرشان مفقود شده‌اند اما شواهد حاکی از آن است که جان خود را از دست داده‌اند.

بارش پراکنده در ارتفاعات/ وقوع گرد و خاک احتمالی در نوار شرقی کشور

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی بارش‌ پراکنده را برای برخی نقاط کشور پیش‌بینی کرد و افزود: طی دو روز آینده در نوار شرقی کشور وزش باد شدید، گاهی همراه با گرد و غبار رخ خواهد داد.

احد وظیفه در این باره اظهار کرد: براساس تحلیل نقشه‌های هواشناسی و خروجی مدل‌ها، امروز بعدازظهر در استان‌های مازندران، گیلان و ارتفاعات البرز مرکزی رشد ابر و بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود. این وضعیت در روز یکشنبه (۲۲ مردادماه) به صورت بارش پراکنده در ارتفاعات شمال غرب، ارتفاعات البرز غربی و شرق هرمزگان نیز رخ خواهد داد.

او افزود: طی امروز و فردا در ارتفاعات زاگرس مرکزی و جنوبی در ساعات بعدازظهر رشد ابر، بارش پراکنده و وزش باد دور از انتظار نیست.

ورود ۲۰ هزار دانشجو معلم به دانشگاه فرهنگیان/ تدریس ۱۷۵۰۰ معلم جدید در کلاسها از مهر۹۶

سرپرست دانشگاه فرهنگیان به راهکارهای تامین نیروی انسانی در آموزش و پرورش اشاره کرد و افزود: امسال ۱۰ هزار نفر از طریق کنکور سراسری و ۱۰ هزار نفر از طریق آزمون استخدامی پذیرفته شده‌اند و وارد دانشگاه فرهنگیان خواهند شد.

محمود مهرمحمدی درباره تمهیدات آموزش و پرورش و دانشگاه فرهنگیان برای جبران کمبود نیروی انسانی در آموزش و پرورش اظهار کرد: اولین گروه دانشجو معلمان دانشگاه فرهنگیان سال ۹۱ پذیرش شدند. ۲۲ هزار نفر ورودی سال ۹۱ در مهرماه سال ۹۵ فارغ التحصیل شده‌ و به مدارس راه پیدا کردند. دومین گروه ورودی‌های ما ۱۷ هزار و ۵۰۰ نفر بودند که مهر ۹۲ پذیرش شدند و امسال بعد از پشت سر گذاشتن ترم فشرده تابستانی می‌توانند وارد آموزش و پرورش شده و در کسوت معلمی مشغول به تدریس شوند.

او ادامه داد: نزدیک به ۱۰ هزار نفر از طریق کنکور سراسری از مهرماه امسال وارد دانشگاه فرهنگیان خواهند شد و پیش بینی می‌کنیم همین تعداد یعنی ۱۰ هزار نفر دیگر نیز در آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی که قرار است برگزار شود، شرکت کنند و ما بتوانیم از این افراد نیز در دانشگاه میزبانی کنیم. با تمهیداتی که در نظر گرفته شده است، این افراد باید بتوانند از آبان ماه امسال تحصیل خود را با عنوان «مهارت‌آموز» شروع کنند بنابراین در مجموع امسال ۲۰ هزار مهارت آموز و دانشجو معلم جدید وارد دانشگاه فرهنگیان خواهند شد تا بتوانیم آنها را برای آموزش و پرورش و شغل معلمی تربیت کنیم.

انتقال تجربیات اعضای سازمان جوانان در اردوهای نشاط و امید

رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر افزود: در اردوهای نشاط و امید اعضا در مورد فعالیت‌های بشردوستانه و در جهت انتقال تجربیات خود با یکدیگر مشارکت می‌کنند.

مسعود حبیبی درباره برگزاری اردوهای نشاط و امید افزود: این اردوها با حضور ۱۲۰۰ نفر از دبیران کانون‌های جوانان و کانون‌های دانشجویی جمعیت هلال احمر و اعضای فعال سازمان جوانان از ۱۵ مرداد شروع شده است و تا اول شهریور ادامه دارد که در این مدت چند اردو برگزار می‌شود.

فعالیت شبکه‌های کاریابی برای جذب معلم در مدارس غیردولتی «ممنوع» است

رئیس سازمان مدارس غیردولتی و مشارکت‌های مردمی وزارت آموزش و پرورش بر ممنوعیت فعالیت شبکه‌های کاریابی برای فارغ‌التحصیلان دانشگاهی و دعوت از معلمان برای فعالیت در مدارس غیردولتی تاکید کرد و افزود: جذب معلم و فعالیت در مدارس غیردولتی نیازمند طی کردن فرآیندهای قانونی و اداری است.

مرضیه گرد با اشاره به اینکه اخیرا در فضای مجازی مشاهده شده است شبکه‌هایی با عنوان کاریابی برای فارغ‌التحصیلان دانشگاهی و دعوت از معلمان برای فعالیت در مدارس غیردولتی ایجاد شده است و مشخصات این افراد نیز از طریق این فضاها دریافت می‌شود، اظهار کرد: این در حالیست که جذب معلم و فعالیت در مدارس غیردولتی نیازمند طی کردن فرآیندهای قانونی و اداری است بنابراین وجود چنین واسطه‌هایی غیرضروری است چرا که ممکن است گروهی از این اطلاعات سوء استفاده کنند؛ مثلا به ازای اخذ وجه مشکلاتی را ایجاد کنند.

لزوم مطالبه‌گری از سیاست‌گذاران و نمایندگان در زمینه آسیب‌های اجتماعی و کودک‌آزاری

سیدحسن موسوی چلک – رئیس انجمن مددکاری اجتماعی ایران- با تاکید بر لزوم تصویب لایحه حمایت از حقوق کودکان و نوجوانان در مجلس شورای اسلامی افزود: حتی اگر ۳۰ درصد از این لایحه در کشور تصویب و اجرایی شود ایران یکی از پیشروترین کشورها در زمینه احقاق حقوق کودکان خواهد بود.

 او با بیان اینکه در لایحه مذکور به رویکرد محله‌ای جهت جلوگیری از کودک‌آزاری نیز توجه ویژه‌ای شده است، افزود: به طور کلی در لایحه حمایت از حقوق کودکان و نوجوانان فرآیند شناسایی کودک‌آزاری، اطلاع‌رسانی تصحیح شده این در حالی است که به کودکان لازم‌التعلیم که از تحصیل بازمانده‌اند همچنین استفاده از نظرات مددکاران اجتماعی برای صدور احکام و امکان حضور آنها در جلسات دادگاه و… توجه ویژه‌ای شده است.

غربالگری اعتیاد در نظام مراقبت‌های اولیه/”کاهش آسیب” رویکرد جدی وزارت بهداشت

دکتر احمد حاجبی – مدیرکل دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت- درباره برنامه این وزارتخانه برای اجرای بندهای مربوط به کاهش اعتیاد در برنامه ششم توسعه افزود: یکی از حوزه‌های فعالیت وزارت بهداشت در زمینه سوء مصرف مواد، پیشگیری اولیه است. تا روزی که میزان ورودی جمعیت به حوزه آسیب‌های اجتماعی کاهش پیدا نکند، با هجوم غیرقابل کنترل افرادی روبرو هستیم که باید خدمات درمانی و کاهش آسیب دریافت کنند، به همین دلیل باید از نظر مداخلات اثربخش و نیروی انسانی در این حوزه سرمایه‌گذاری کنیم.

او ادامه داد: در حال حاضر بیشتر شیوه‌هایی که در زمینه پیشگیری استفاده می‌شوند نمی‌توانند جمعیت زیادی را پوشش دهند. این سطح پوشش تدریجی باعث می‌شود زمانی که افرادی در مرحله درمان هستند. گروهی دیگر به این آسیب‌ها دچار شوند. یکی از اقداماتی که باید در طول اجرای برنامه ششم توسعه انجام دهیم، افزایش سرعت پوشش جمعیت‌های هدف در زمینه پیشگیری است.

دریافت مبالغ بالا از داوطلبان متضمن قبولی در رشته‌های مورد نظر آنان نیست

رئیس اداره تشخیص جرایم سایبری افزود: وزارت علوم اعلام کرده هیچ کدام از مشاوره‌هایی که در خصوص انتخاب رشته فعالیت می کنند منتسب به آن‌ها نیست و از طرفی دریافت مبالغ بالا متضمن نیست که دانش آموزان در رشته های مورد نظرشان قبول شوند.

سرگرد حمید کیانی با بیان اینکه انتخاب رشته یکی از مباحثی است که کلاهبرداران سایبری مترصد سوء استفاده از آن هستند،اظهار کرد: این کلاهبرداری به دلیل اشتیاق و غفلت کاربران که همان دانشجویان هستند، صورت می‌گیرد که در این زمینه باید آگاه‌سازی انجام شود. در حقیقت شاهد هستیم بعضی از سایت‌های مشاوره و ثبت‌نام و انتخاب رشته فعالیت گسترده‌ای را در این ایام انجام می‌دهند که برای استفاده از خدمات آنها باید مبالغی را پرداخت کرد. بیشتر اوقات نیز این سایت‌ها جعلی هستند و با هدف کلاهبرداری فعالیت می‌کنند یعنی با تبلیغات غیرواقع و جذاب پذیرفته‌شدگان کنکور را جذب می کنند.

شناسایی٩٩٣ نقطه نا ایمن در بازار تهران

شهردار منطقه ۱۲ تهران از شناسایی ۹۹۳ نقطه ناایمن در بازار تهران خبر داد.

عابد ملکی با اشاره به اینکه کمیته تخصصی ایمنی برای بازار تهران تشکیل شده است،افزود: در این کمیته تخصصی معاون دادستان تهران، شهردار و قائم مقام منطقه ۱۲، نمایندگان سازمان‌های آتش نشانی و مدیریت بحران، اوقاف، میراث فرهنگی، اتاق اصناف و مدیران شرکتهای خدمت رسان شامل آب و برق و…  حضور دارند.

به گفته ایسنا، پنج خبر پربازدید اجتماعی به این شرح است:

مرگ ۱۲ نفر در سیل شمال شرق کشور/ دو تن مفقودند

ورود ۲۰ هزار دانشجو معلم به دانشگاه فرهنگیان/ تدریس ۱۷۵۰۰ معلم جدید در کلاسها از مهر۹۶

شناسایی٩٩٣ نقطه نا ایمن در بازار تهران

ادامه امدادرسانی به استان‌های سیل زده/ ۱۱ فوتی و ۲ مفقودی تاکنون

آخرین وضعیت مناطق سیل زده شمال شرق/ احتمال افزایش قربانیان

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

It's only fair to share...Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *