[ad_1]

مسابقه

رییس آموزش و پرورش استثنایی آذربایجان‌شرقی از برگزاری نوزدهمین دوره مسابقات ورزشی دانش آموزان دختر با نیازهای ویژه کشور به میزبانی تبریز خبر داد.

به اعلام ایسنا، مریم خوشبخت با بیان این که برگزاری مسابقات ورزشی، محیطی مناسب برای رشد ابعاد مختلف اجتماعی، جسمانی و اخلاقی دانش آموزان با نیازهای ویژه است، اظهار کرد:  از 16  تا  24 مرداد ماه  میزبان 971 دانش آموز، مربی و سرپرست در نوزدهمین دوره مسابقات ورزشی دانش آموزان دختر با نیازهای ویژه کشور با شعار” ما می توانیم” هستیم.

 

ایشان افزود: این مسابقات در دو مرحله است که از 17 تا 20 مرداد میزبان گروه های دانش آموزان آسیب دیده شنوایی، جسمی حرکتی و کم توان ذهنی و از 21 تا 24 مرداد ماه میزبان گروه دانش آموزان آسیب دیده بینایی و کم‌توان ذهنی خواهیم بود.

 

رییس آموزش و پرورش استثنایی آذربایجان شرقی  ادامه داد: گروه اول شرکت کننده در این رقابت ها 16 مرداد ماه پذیرش می شوند و 17 مرداد ماه بعد از مراسم افتتاحیه مسابقات به طور رسمی شروع می شود  و در گروه دانش آموزان جسمی- حرکتی 123 نفر در رشته های تنیس روی میز، شطرنج و بوچیا با یکدیگر رقابت می‌کنند.

 

خوشبخت اظهار کرد: در گروه دانش آموزان آسیب دیده شنوایی نیز 275 نفر در شته‌های آمادگی جسمانی، تنیس روی میز و والیبال و در گروه کم توان ذهنی نیز 40 دانش آموز در رشته ورزشی تنیس روی میز به رقابت خواهند پرداخت.

 

ایشان با بیان این که گروه دوم دانش آموزان 20 مرداد ماه پذیرش می شوند و مسابقات از 21 مرداد شروع می شود، افزود: در گروه آسیب دیده  بینایی 140 دانش آموز دختر در رشته‌های گلبال، شطرنج و دو و میدانی و در گروه کم توان ذهنی 375 دانش آموزدر رشته های گویرانی و دوومیدانی رقابت می کنند.

 

رییس آموزش و پرورش استثنایی استان با بیان این که استان آذربایجان شرقی ظرفیت و پتانسیل های لازم برای برگزاری مسابقات کشوری را دارد، افزود: برای برگزاری بهتر مسابقات، بهترین سالن ها را برای این رویداد ورزشی در نظر گرفته‌ایم.

 

خوشبخت افزود: مسابقات آمادگی جسمانی  و گویرانی در سالن قطران، تنیس روی میز در  سالن حمزه، شطرنج در مجتمع غلامرضا مردانی آذر، بوچیا در مدرسه شهید نوری، گلبال در سالن امام علی(ع) و دوومیدانی در پیست علی آبادی برگزار می شود.

 

ایشان با بیان این که افتتاحیه با شکوهی برای این مسابقات در نظر گرفته شده است،  ادامه داد: مراسم افتتاحیه این رقابت ها ساعت 19  روز سه شنبه 17مرداد ماه با حضور معاون وزیرآموزش و پرورش و رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور، روسای آموزش و پرورش استثنایی استان ها و سایر مسئولان کشوری و استانی در سالن امام علی (ع)  و مراسم اختتامیه نیز 23 مرداد ماه در سالن دانشگاه فرهنگیان برگز برگزار می‌شود.

 

رییس آموزش و پرورش استثنایی استان  با اشاره به تبریز 2018 افزود: سازمان ها و دستگاه های مختلف برای همکاری در این رویداد  ورزشی دانش آموزان با نیازهای ویژه کشور اعلام آمادگی کرده‌اند و برنامه های مختلف فرهنگی و تفریحی  را با توجه به شرایط خاص این دانش آموزان در نظر گرفته ایم و سعی خواهیم کرد دانش آموزان و سایر مهمانان  با خاطره خوش تبریز را ترک کنند.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

It's only fair to share...Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *