[ad_1]

باید درحوزه فرهنگی به جوانان اصالت و هویت بخشی شود
به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و با همکاری فرمانداری، اداره آموزش و پرورش، شهرداری، شورای اسلامی شهر و انجمن شعر بومی و محلی محمودآباد همایش گرامیداشت روز ملی مازندران در محل سالن مجتمع فرهنگی و هنری غدیر برگزار شد.

به اعلام خبرگزاری برنا از محمودآباد؛ این همایش با حضور یحیی یوسف پور، فرماندار محمودآباد، ناصر فتاحی، بخشدار مرکزی محمودآباد و مدیران ادارات و هنرمندان، دانش آموزان و اقشار مختلف مردم برگزار شد.
فرماندار محمودآباد طی سخنانی در این همایش مساله فرهنگ را یک موضوع مهم و حیاتی عنوان کرد و افزود: فرهنگ و تمدن هر جامعه ای هویت و اصالت آن به شمار می رود و به حدی دارای اهمیت است که یونیسف هم در سال های اخیر به مسائل فرهنگی حساس شده و به مانند موضوعات سیاسی و اقتصادی مباحث زیادی را مطرح نموده و شاخص گزاری برای بررسی کشور توسعه یافته فرهنگی کرده است.
ایشان افزود: بعد از رنسانس جوامع به سمت رفاه و توسعه اقتصادی و تکنولوژی سوق پیدا کردند و از موضوع فرهنگ فاصله گرفتن و دیدند دچار مشکل شدند و انحراف جامعه و شهروندان از مسیر فرهنگی خود ناشی از بی توجهی به حوزه هویت اجتماعی و فرهنگی جامعه بود که خیلی زود متوجه شدند تا پایه و اساس فرهنگی در جامعه حکمفرما نباشد حتی با تکنولوژی و دستاوردهای علمی نمی توان جامعه را حفظ کرد و پاسخگو بود.
 یوسف پور با اشاره به اینکه هر کشوری دارای ویژگی های فرهنگی در مسائل مختلف دینی و آداب و رسوم می باشد افزود: سنت ها و باور وآئین های بومی و محلی قدرت فرهنگی مردم آن دیار محسوب می شوند و اگر قدرت فرهنگی نباشد نمی توان جامعه با اصالتی داشته باشند.
فرماندار در ادامه اظهار داشت: کشور ما دارای ظرفیت عظیم فرهنگی می باشد و این ظرفیت باید شناسانده شود و باید داشته ها و مباحث فرهنگی خودمان را به جوانان انتقال داده و از ریشه فرهنگی خود اطلاع داشته تا برایشان لذتبخش باشد.
یوسف پور بیان داشت: با بهره گیری از ظرفیت های انجمن های …

  باید درحوزه فرهنگی به جوانان اصالت و هویت بخشی شود

  باید درحوزه فرهنگی به جوانان اصالت و هویت بخشی شود

  [ad_2]

  مرجع خبر

  It's only fair to share...Share on Facebook
  Facebook
  Share on Google+
  Google+
  Pin on Pinterest
  Pinterest
  Tweet about this on Twitter
  Twitter
  Share on LinkedIn
  Linkedin

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *