[ad_1]

سرپرست هیأت‌های ورزشی دانش‌آموزی کشور افزود: از ابتدای امسال تا کنون 19 هزار دانش‌آموز در قالب 70 رشته تیم از استان‌های کشور به مسابقات ورزشی و در رشته‌های مختلف اعزام شده‌اند.

به گفته ایسنا، حمیدرضا صائبی، امروز(ششم آبان‌ماه) در مجمع انتخاباتی هیئت ورزشی دانش‌آموزی استان، اظهار کرد: حدود چهار میلیون و 500 هزار دانش‌آموز دختر و پسر کشور در دوره‌های مختلف تحصیلی در فعالیت‌های ورزشی مشارکت دارند.

ایشان افزود: این فعالیت‌های ورزشی اعم از المپیادهای درون مدرسه‌ای، مدرسه قهرمان، کانون قهرمان و سایر فعالیت‌های تربیت بدنی و سلامت هستند.

سرپرست هیأت‌های ورزشی دانش‌آموزی کشور بیان کرد: انتخابات رئیس هیئت ورزشی دانش‌آموزی براساس آیین‌نامه جدید هیئت ورزش دانش‌آموزی که مصوبه وزارت ورزش و جوانان است، برگزار شده است.

صائبی با بیان اینکه تقریباً 16 سال از تشکیل فدراسیون ورزش دانش‌آموزی می‌گذرد، افزود: فدراسیون ورزش دانش‌آموزی در سال 81 تأسیس و تا سال 86 این روند ادامه داشت.

ایشان با بیان اینکه در سال 86 فدراسیون زیرمجموعه اداره‌کل تربیت بدنی آموزش و پرورش قرار گرفت، تصریح کرد: از سال 88 مجدداً با ایجاد معاونت تربیت بدنی و سلامت در وزارت آموزش و پرورش، فدراسیون ورزش دانش‌آموزی احیاء شد و فعالیت‌های آن نسبت به گذشته چشمگیرتر شد.

سرپرست هیأت‌های ورزشی دانش‌آموزی کشور ادامه داد: تمام برنامه‌ها و سیاست‌های فدراسیون ورزش دانش‌آموزی براساس برنامه و سیاست‌های معاونت تربیت بدنی و سلامت، وزارت ورزش و جوانان و سند تحول بنیادین شکل می‌گیرد.

صائبی اظهار کرد: فدراسیون ورزش دانش‌آموزی تمام تلاش خود را می‌کند تا با استفاده از ظرفیت‌های درون سازمانی و برون سازمانی زمینه حضور دانش‌آموزان  را در مسابقات ملی و بین‌المللی فراهم آورد.

ایشان بیان کرد: مهم‌ترین وظیفه فدراسیون ورزش دانش‌آموزی بعد از انتخابات هیأت‌های ورزشی در استان‌ها، استقرار تشکیلاتی، سازمانی، حقوقی، اداری و مالی هیأت‌های ورزشی استان‌ها، انجمن‌های ورزشی و کمیته‌های زیرمجموعه است.

سرپرست هیأت‌های ورزشی دانش‌آموزی کشور با بیان اینکه امیدواریم بتوانیم هرچه سریع‌تر نسبت به استقرار این تشکیلات اقدام کنیم، افزود: در این راستا، مشکلات مناطق و استان‌ها در این حوزه حل شده و شاهد شکوفایی استعدادهای ورزشی در سطح استان‌ها خواهیم بود.

صائبی اظهار کرد: فدراسیون ورزش دانش‌آموزی با تمام فدراسیون‌های ملی ارتباط دارد و با بیشتر آن‌ها تفاهم‌نامه منعقدکرده است.

ایشان بیان کرد: امسال برای نخستین بار بحث استعدادیابی مطرح شد و ستاد عالی استعدادیابی را با حضور وزیر آموزش و پرورش، معاون وزیر ورزش و جوانان و نماینده فدراسیون‌های ملی برگزار کردیم.

سرپرست هیأت‌های ورزشی دانش‌آموزی کشور ادامه داد: نامه‌هایی برای فدراسیون‌ها فرستادیم و طی آن زمان برگزاری مسابقات ملی به آنان اعلام شد و از آنان خواستیم که استعدادیاب‌هایی را به مسابقات اعزام کنند.

صائبی با بیان اینکه طی آن استعدادهای ورزشی شناسایی و معرفی شدند، تصریح کرد: در آذرماه امسال، جشنواره استعدادهای برتر را از سوی وزارت ورزش و جوانان برگزار خواهیم کرد.

ایشان با بیان اینکه باید دانش‌آموزان دختر خراسان‌جنوبی برای شرکت در مسابقات ورزشی در اولویت قرار گیرند، یادآور شد: در خراسان‌جنوبی باید به ورزش بانوان و دختران توجه ویژه شود تا دختران دانش‌آموز این استان بتوانند استعدادهای خود را شکوفا کنند.


انتهای پیام

[ad_2]

Source link

It's only fair to share...Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *