[ad_1]

معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش از اجرای «طرح نماد» (نظام مراقبت اجتماعی از دانش آموزان) در سال تحصیلی جدید در سراسرکشور خبرداد.

به گفته ایسنا، مهرزاد حمیدی در گردهمایی روسای ادارات مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی استان‌های سراسر کشور افزود: با ایمان، توکل، اراده آهنین، تدبیر و استفاده از تجارب متقن علمی در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی قطعا موفق خواهیم بود.

معاون تربیت بدنی وسلامت وزیر آموزش وپرورش با بیان اینکه برای حل مشکل آسیبهای اجتماعی، بایستی از دفاع مقدس الگوبرداری کنیم، تصریح کرد: ایمان، ایثار، همدلی و مشارکت یکپارچه مردم دردفاع مقدس رمز پیروزی وسربلندی کشور بود.

ایشان با بیان اینکه «طرح نماد» درسال تحصیلی96-95 بصورت پایلوت در شش استان کشور اجرا شد، اظهارکرد: این طرح باتوجه به موفقیتش، درسال تحصیلی جدید درتمام استان های کشور اجرا می شود.

 معاون تربیت بدنی وسلامت وزیرآموزش وپرورش با اشاره به اینکه در مدارس بایستی درکنار مسائل آموزشی وپرورشی، نشاط، شادابی ومهارت اجتماعی هم به دانش آموزان آموخته شود، اذعان کرد: برای موفقیت در برنامه‌ها، هماهنگی بین جامعه، خانواده ومدارس در امر پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی ضروری است.

حمیدی با تاکید بر اینکه یادگیری زمانی اتفاق می‌افتد که منجر به تغییر رفتار شود، افزود: تغییر در دانش دانش آموزان منجر به تغییر نگرش، تغییر در رفتار فردی وجمعی آنها می‌ شود.

این مقام مسئول در وزارت آموزش وپرورش یادآور شد: براساس ارزیابی ها و پژوهش های صورت گرفته در ۴ سال گذشته در سه حوزه آموزش، فرهنگ سازی و مداخلات در حوزه پیشگیری از آسیب های اجتماعی، اقدامات خوبی صورت گرفته است.

حمیدی عنوان کرد: براساس سند تحول بنیادین، هدف آموزش و پرورش تربیت دانش آموزان در ابعاد مختلف، با مهارت اجتماعی بالا جهت زندگی سالم در جامعه است.

معاون تربیت بدنی وسلامت وزیرآموزش وپرورش با اشاره به اینکه اجتماعی کردن موضوع پیشگیری از آسیب های اجتماعی یکی از الویت‌های است، عنوان کرد: تمامی معلمان بایستی در این امر مهم مشارکت داشته و در قبال آن احساس مسئولیت کنند.

به گفته مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، ایشان با تاکید براینکه وظیفه ما پیشگیری است، افزود: در این راستا طرح‌های «نماد»، «پیشگیری»، « المپیادهای ورزشی درون مدرسه ای»، «سفیران سلامت» و…. درمدارس سراسرکشور اجرا می شود.

حمیدی با اشاره به وجود 12 میلیون دانش آموز و نزدیک یک میلیون معلم در سراسرکشور، افزود: آموزش و پرورش ظرفیت عظیمی را در آگاه سازی، اقناع سازی، آموزش، کمک به پیشگیری از آسیب های اجتماعی درجامعه دارد که بایستی تمامی نهادها و دستگاه ها در این امر با آموزش و پرورش همکاری وهماهنگ باشند.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

It's only fair to share...Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *