[ad_1]

معاون سابق حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه در نیمه دوم سال، بار ترافیکی تهران 30 درصد افزایش پیدا می کند، یادآور شد: 16 درصد از این میزان مستقیم به سفرهای آموزشی برمی گردد و می توان افزود روزانه تنها 3 میلیون سفر برای موضوعات آموزشی خواهیم داشت.

به اعلام ایسنا، مازیار حسینی در جلسه هماهنگی استقبال از مهر شهرداری تهران با اشاره به ایجاد محدودیت های لازم برای انجام حفاری های غیرمجاز از تاریخ 20 شهریور تا 10 مهرماه افزود: امسال طرح آزمایشی اتوبوس مدرسه را در دستور کار قرار دادیم. این اتوبوس در ساعاتی که بچه ها به مدرسه می روند و بازمی گردند، در سرفاصله معینی دانش آموزان را جمع آوری می کند. قرار است این طرح در دو منطقه 4 و 8، با استقرار 3 خط با فاصله 300 تا 350 متر حدود 62 مدرسه را پوشش دهد.

 او با بیان اینکه در تمام دنیا ماشینی که برای سرویس مدرسه استفاده می شود استاندارد است، تاکید کرد: با همکاری آموزش و پرورش در چند سال گذشته بحث سرویس مدارس را دنبال کردیم اما خودروها استاندارد نبود. بر این اساس، قرار است 150 دستگاه خودرو استاندارد وارد مدار شود. این ماشین ها از امکانات ایمنی خوبی همچون کمربند ایمنی برای تمامی سرنشینان، ترمز و … برخوردارند. البته در صورت عملکرد مناسب این خودرو در آینده می توان برای اردوهای دانش آموزی نیز از این وسیله استفاده کرد.

حسینی ادامه داد: همزمان با شروع سال تحصیلی ناوگان های مترو و اتوبوسرانی هم در حالت فوق العاده قرار می گیرند و غیر از مرکز کنترل ترافیک اصلی، 6 مرکز کنترل ترافیک محلی هم داریم که از نزدیک شرایط محلی را منعکس می کنند.

براساس اعلام شهرنوشت، به گفته معاون سابق حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران قرار است تا با همکاری پلیس طرح حریم توقف ممنوع جلوی مدارس به ویژه مدارس حادثه خیز که در خیابان اصلی قرار دارند، اجرا شود به طوری که تا قبل از مهر علامت گذاری و خط کشی های لازم انجام شود.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

It's only fair to share...Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *