[ad_1]

آموزش و پرورش قزوین آسیب های اجتماعی را برای دانش آموزان تبیین کند
رئیس کل دادگستری استان قزوین افزود: آموزش و پرورش باید برای جلوگیری از آسیب های اجتماعی نسل نوجوان را از خطرات آن آگاه کند.

به اعلام خبرگزاری تسنیم از قزوین ، حجت الاسلام نورالله قدرتی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بی توجهی به کودکان و نوجوانان در در معرض آسیب های اجتماعی سبب می شود تا مشکلات و آسیب این معضلات در جامعه دوچندان شود.
رئیس کل دادگستری استان قزوین با بیان اینکه آموزش و پرورش نقش اصلی و بسزایی در تربیت دانش آموزان دارد افزود: این نهاد فرهنگ ساز و بزرگ می تواند از کاهش این آسیب ها جلوگیری کرده و استفاده از معلمان در تبیین ارزش ها و و گوزد کردن خطرات آسیب های اجتماعی امری ضروری است.
قدرتی تصریح کرد: اگر نسبت به این معضل بزرگ بی توجهی کنیم آینده کشور و مردم به خطر می افتد زیرا سرمایه گذاری در نوجوانان وجوانان می تواند آینده کشور را در جهت موفقیت های روز افزون پیش ببرد و تنها آموزش و پرورش می تواند این سرمایه های کشور را شکل دهد.
ایشان با اشاره به مهم ترین آسیب های اجتماعی که نیاز جدی به مقابله دارد عنوان کرد: در حال حاظر آسیب های اجتماعی مانند طلاق، اعتیاد و حاشیه نشینی از مهم ترین آسیب ها هستند که باید بیش از بقیه به آن توجه شود.
 رئیس کل داد گستری استان قزوین با اشاره به طرح پیشگیری از آسیب های اجتماعی در مدارس بیان کرد: هدف از ایجاد این طرح تربیت نسل رشد یافته با فرهنگ و پیشگیری از آسیب های رفتاری است و باید با همکاری نهاد ها و دستگاه های دولتی اجرا شود.
قدرتی با اشاره به افزایش آمار طلاق در کشور و همچنین استان قزوین خاطر نشان کرد: متاسفانه در استان قزوین این آمار در سال گذشته چهار هزار مورد ثبت شده است که نسبت به سال های قبل افزایش قابل توجهی داشته و نگران کننده است.
ایشان با بیان اینکه در سال گذشته 200 هزار پرونده ورودی به دادگاه …

  آموزش و پرورش قزوین آسیب های اجتماعی را برای دانش آموزان تبیین کند

  آموزش و پرورش قزوین آسیب های اجتماعی را برای دانش آموزان تبیین کند

  [ad_2]

  مرجع خبر

  It's only fair to share...Share on Facebook
  Facebook
  Share on Google+
  Google+
  Pin on Pinterest
  Pinterest
  Tweet about this on Twitter
  Twitter
  Share on LinkedIn
  Linkedin

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *